ResimLink - Resim Yükle
Bölgeden Haberler

Başkanı Kısa, Karpuz Ekili Alanlarda İncelemelerde Bulundu

DEREBUCAK – Derebucak İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Kısa, ilçede bulunan karpuz ekili alanlarda incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Kısa, sonbahar mevsiminde hasat edilmeye başlanılan karpuz üretimini yerinde görmek üzere Konya-Antalya il..

Başkanı Kısa, Karpuz Ekili Alanlarda İncelemelerde Bulundu

DEREBUCAK – Derebucak İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Kısa, ilçede bulunan karpuz ekili alanlarda incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Kısa, sonbahar mevsiminde hasat edilmeye başlanılan karpuz üretimini yerinde görmek üzere Konya-Antalya il sınırında yer alan Gembos Ovası’nı ziyaret etti.

Pınarbaşı Kırsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Orhan Bozkurt ve üreticilerden ovada yetiştirilen karpuz üretimi, verimi ve rekolte hakkında bilgiler alan ve karpuzları eline alarak ağırlığını da inceleyen Başkan Kısa, “İlçemiz karpuz üretimiyle de adını duyurmaya başladı. Gembos Ovamızda sonbahar döneminde hasat edilen karpuzlarımızın aramosı bir başka güzel. Ovamızda yetişen ürünler içerisinde yüksek aroması ve kalitesiyle ön plana çıkan karpuzlarımızın vatandaşlarımızdan da yoğun ilgi görüyor olması bölgemiz adına bizleri çok mutlu ediyor.

İlçemiz, karpuz hasatı konusunda en son hasat yapan bölge özelliğini taşıyor olmasından dolayı ise karpuzlarımız tarladan direk olarak insanlarımızın sofralarına kadar ulaşıyor.

Çiftçilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederken, bol kazançlar diliyorum.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL