ResimLink - Resim Yükle
Bölgeden Haberler

Beyşehir’e Yangın Havuzu Yapılıyor

BEYŞEHİR – Konya’nın Zengin Yeşil Örtüye Sahip İlçelerinden Beyşehir’de, Muhtemel Orman Yangınlarına Karşı Kullanılmak Üzere Yangın Havuzu Yapımına Başlandığı Bildirildi. Konya Orman Bölge Müdürlüğü’nden Konuyla İlgili Yapılan Yazılı Açıklamada, Orman..

Beyşehir’e Yangın Havuzu Yapılıyor

BEYŞEHİR – Konya’nın Zengin Yeşil Örtüye Sahip İlçelerinden Beyşehir’de, Muhtemel Orman Yangınlarına Karşı Kullanılmak Üzere Yangın Havuzu Yapımına Başlandığı Bildirildi.

Konya Orman Bölge Müdürlüğü’nden Konuyla İlgili Yapılan Yazılı Açıklamada, Orman Yangınlarıyla Mücadelede Helikopter Ve Yangın Söndürme Arazözlerinin Su İkmalini Yapabilmesi İçin Yangın Havuzlarının Hayati Bir Önem Taşımakta Olduğu Belirtildi.

Açıklamada, Yangın Havuzları Sayesinde Helikopter Ve Arazözlerin Su İkmalini Yapabileceği Su Kaynaklarının Sayısının Artması İle Olası Bir Orman Yangınına Müdahalede Kara Ve Hava Araçlarının Su İkmalini Daha Kısa Sürede Yapmasına İmkan Sağlandığı Anımsatılarak, Şunlar Kaydedildi: “Böylece Yangına Müdahale Süresinin Kısalmasına, Böylelikle Daha Erken Ve Yangına Müdahale Sıklığının Artmasına Olanak Sağlanacaktır. Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğümüze Bağlı Yeşildağ Orman İşletme Şefliği Dumanlı Yaylası Mevkisinde Olası Orman Yangınlarında Arazöz Ve Helikopterlerin Etkin Kullanımını Sağlamak Ve Yangınlarla Daha Etkin Ve Hızlı Mücadele Edebilmek İçin Yangın Havuzu Yapımı İşine Başlanılmış Olup, Yıl Sonuna Kadar Yapımı Tamamlanacaktır.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL