ResimLink - Resim Yükle
Bölgeden Haberler

Konya Müftüsü Öge, Hüyük’ü Ziyaret Etti

HÜYÜK – Konya İl Müftüsü Doç.Dr.Ali Öge, Hüyük ilçesini ziyaret etti. Öge, kendisine eşlik eden İl Müftü Yardımcısı Abdullah Yalman ve Hacıveyiszade Camii imam hatibi Mehmet Çaba ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretinde,..

Konya Müftüsü Öge, Hüyük’ü Ziyaret Etti

HÜYÜK – Konya İl Müftüsü Doç.Dr.Ali Öge, Hüyük ilçesini ziyaret etti.

Öge, kendisine eşlik eden İl Müftü Yardımcısı Abdullah Yalman ve Hacıveyiszade Camii imam hatibi Mehmet Çaba ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretinde, Hüyük’te görev yapan imam hatipler ile müezzin kayyımlar ve Kur’an Kursu öğreticileri ile düzenlediği toplantıda biraraya geldi.

Toplantıda yaptığı konuşmada din görevlilerine seslenen Öge, bir din görevlisinin donanımlı-liyakatli ve gönül ehli olması gerektiğini belirterek, her zaman ve her yerde herkese dokunabilen bir davranış sergilemesi gerektiğine de dikkati çekti.

HUTBE YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN DİN GÖREVLİLERİNE HEDİYE VERDİ

Öge toplantı sonunda, camiler ve din görevlileri haftası dolayısıyla düzenlenen hutbe yarışmasında Konya İl birincisi olan Köşk Mahallesi Camii imam hatibi Fatih İkiz ve Konya üçüncüsü olan Müftülük personeli Kemal Mert’i tebrik ederek, başarılarının devamını diledi ve hediyelerini takdim etti.

İl Müftüsü Öge, Hüyük’te öğlen namazı öncesinde cemaate vaaz ederken, muharrem ayının öneminden ve bu ayda yapılması gereken ibadetlerden söz etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL