ResimLink - Resim Yükle
Spor

Beyşehir Geleneksel Spor Kulübü Türkiye İkincisi Oldu

Kayseri’de sona eren Açık Hava Takımlar Türkiye Şampiyonası’na katılan Beyşehir Geleneksel Spor Kulübü sporcuları büyük erkekler kategorisinde Türkiye 2’incisi oldu. Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu tarafından 18-19 Eylül tarihleri arasında..

Beyşehir Geleneksel Spor Kulübü Türkiye İkincisi Oldu

Kayseri’de sona eren Açık Hava Takımlar Türkiye Şampiyonası’na katılan Beyşehir Geleneksel Spor Kulübü sporcuları büyük erkekler kategorisinde Türkiye 2’incisi oldu.

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu tarafından 18-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada, Beyşehir’i başarıyla temsil eden sporcular performanslarıyla göz doldurdu.

 

Hayrettin Bahçeci, İbrahim Akış, Cemal Sivrikaya, Gülşah Bahçeci, Hatice Sivrikaya ve Esma Akış gibi isimlerin katıldığı şampiyonada büyük erkekler ve büyük kadınlar kategorisinde müsabakalar yapıldı.

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışmacıların iştirak ettiği şampiyonada, okçular okçuluk kültürü ve mirasına sahip çıkarak yeni nesillere aktarmak için Selçuklu ve Osmanlı döneminde kullanılan kıyafetler ile yarıştı.

Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisinde düzenlenen Açık Hava Takımlar Türkiye Şampiyonası Final Müsabakaları’nda geleneksel sporlara gönül vermiş yaklaşık 300 sporcu kıyasıya yarıştı.

 

Açık Hava Takımlar Türkiye Şampiyonası sonucunda dereceye giren sporcular kupa alarak kutlama yaptı.

Yarışmada büyük kadınlar kategorisinde takım halinde Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği birinci, Hasanağa Geleneksel Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ikinci, Atıcılar Geleneksel Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üçüncü olurken, büyük erkekler kategorisinde ise takım halinde Hasanağa Geleneksel Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü Derneği birinci, Beyşehir Geleneksel Spor Kulübü Derneği ikinci, Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üçüncülüğü elde etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL