ResimLink - Resim Yükle
Yaşam

Beyşehir Gölü’ne 7 Mahallenin Fosseptiği Arıtılarak Akacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Huğlu ve Üzümlü Atık Su Arıtma Tesisleri’nin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı. Konya’da, basın mensuplarıyla biraraya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,..

Beyşehir Gölü’ne 7 Mahallenin Fosseptiği Arıtılarak Akacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Huğlu ve Üzümlü Atık Su Arıtma Tesisleri’nin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Konya’da, basın mensuplarıyla biraraya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyşehir Gölü’nün korunmasına yönelik yürütülen projeler hakkında bilgiler verirken, Huğlu ve Üzümlü Atık Su Arıtma Tesisleri’nin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Başkan Altay, “Böylece yedi mahalleden Beyşehir Gölü’ne akan fosseptiğin arıtılmadan akmasının önüne geçilmiş olacak. İleri biyolojik arıtma tekniğiyle yaptığımız arıtma tesislerimiz tamamlandığında Beyşehir Gölü’nün korunmasıyla ilgili çok önemli bir proje hayata geçmiş olacak. İnşallah Beyşehir Gölü’nün bütüncül olarak korunmasıyla ilgili de alt yapı çalışmaları gerçekleştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL