Yaşam

Beyşehir’e 3 Mahalle Parkı Daha

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,yaptığı açıklamada, şehir merkezinde mahalle parklarına yenilerini ekleyeceklerini söyledi.         Özaltun,  kenti  3 mahalle parkına daha kavuşturacaklarını söyledi. Beyşehir’de bulunan mevcut..

Beyşehir’e 3 Mahalle Parkı Daha

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,yaptığı açıklamada, şehir merkezinde mahalle parklarına yenilerini ekleyeceklerini söyledi.

        Özaltun,  kenti  3 mahalle parkına daha kavuşturacaklarını söyledi. Beyşehir’de bulunan mevcut park ve yeşil alanları bir yandan modernize edip yenilerken, diğer yandan da sayılarının artması için çalışmalar yürüttüklerini belirten Özaltun, ilçenin en büyük parkı olan göl kenarındaki Vuslat Park’ta gerçekleştirecekleri çalışmalarla ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müz şehrimizde yine önemli bir çalışmaya imza atıyor.Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan destek alınarak başlatılacak park projesi kapsamında ilçemiz merkezinde 3 mahalle parkını yakın gelecekte vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bunun yanısıra, Vuslat Parkı’ndaki park ve oyun grupları ile fitness aletlerinin yenilenmesine yönelik çalışmalar da yürütüyoruz. Vuslat Parkı’ndaki fitness alanındaki mevcut  eskiyen ve kullanım dışı kalan ekipmanları söküp yeniliyoruz. Burada 9 olan fitness aleti sayısını 13’e çıkarıyoruz.  Vuslat Park’ta yine yeni nesil oyun parkı dediğimiz; ipli oyun grubunu çocuklarımızın hizmetine sunacağız. Bu kapsamda, Öğretmenevi karşısı ile Mehmet Akif Ersoy Parkı karşısındaki park projemiz hazır. Bakanlık desteğinin gelmesi ile birlikte burada çalışmaları başlatacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL