ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

‘Buz kırma’ operasyonu

  BEYŞEHİR-Tamamen donan Beyşehir Gölü’ndeki buz tabakasının üzerine insanların çıkıp yürümesini önlemek ve üzücü bir buz kazası yaşanmasının önüne geçmek isteyen Beyşehir Belediyesi kıyı kesimlerde seferber ettiği iş makineleri ile..

‘Buz kırma’ operasyonu

 

BEYŞEHİR-Tamamen donan Beyşehir Gölü’ndeki buz tabakasının üzerine insanların çıkıp yürümesini önlemek ve üzücü bir buz kazası yaşanmasının önüne geçmek isteyen Beyşehir Belediyesi kıyı kesimlerde seferber ettiği iş makineleri ile ilginç bir önlem aldı.

Beyşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri göl sahiline yanaşarak kepçeleriyle kıyıdaki buzları kırmaya başladı.

Yetkililer, insanların donmuş göl üzerine çıkıp yürümemesi için böyle bir çare düşündüklerini dile getirirken, çalışmaların buzlanma çözülünceye kadar tedbir amacıyla devam edeceğini  söylediler.

Yetkililer, ayrıca bu çalışmaların buz tutan göl üzerindeki su kuşlarına da yaşam alanı oluşturmak amacıyla yapıldığını belirtirken, “Göl donunca suyun altındaki bitkilerle ve balıklarla beslenen su kuşları açlık tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. İnsanlar su kuşlarını yiyeceklerle beslemeye çalışıyor ama bu yeterli gelmiyor. Su kuşlarının kırılan buzların olduğu kesimde su içerisinde beslenmelerini temin edebilmesi için bu faaliyet de büyük önem taşıyor”diye konuştular.

Bu arada, Beyşehir Belediyesi’nden yapılan  hoparlör anonslarında da göl üzerine çıkılmasının yasak olduğu duyurulurken, vatandaşların çocuklarını da bu konuda uyarmasını istendi. Ayrıca Zabıta görevlileri de buz üzerine çıkılmasını önlemek için göl kıyılarında zaman zaman devriye gezmeye başladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL