ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

BDH’de Yeni Dönem

               BEYŞEHİR – Beyşehir Devlet Hastanesi Yönetimine Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı Hüseyin Kosat Atandı. Dr. Hüseyin Kosat uzun yıllar Beyşehir’de hekimlik yapmış, 2011 yılın’da da..

BDH’de Yeni Dönem

               BEYŞEHİR – Beyşehir Devlet Hastanesi Yönetimine Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı Hüseyin Kosat Atandı. Dr. Hüseyin Kosat uzun yıllar Beyşehir’de hekimlik yapmış, 2011 yılın’da da Süleyman Demirel Üniversitesi tıp Fakültesinde uzmanlığını tamamlayarak; Bingöl Devlet Hastanesi’ne atanmıştı. 
                Devlet hastanelerinin yönetim yapısında önemli bir değişikliğe gidiliyor. Hastaneler, her ilde kurulan Kamu Hastane Birlikleri’ne (KHB) bağlanıyor. Düzenleme kapsamında hastaneleri artık başhekimler değil ‘genel sekreter’ler yönetecek. Sözleşmeli olarak görev yapacak yöneticiler hastanelerin bütün faaliyetlerini onlar denetleyecek. Genel sekreter ve ekibi ile 4 yıla kadar sözleşme yapılabilecek. Tıbbî hizmetler, idarî hizmetler ve malî hizmetler başkanlıkları kurulacak ve bu başkanlıklar genel sekretere bağlı çalışacak. Altı aylık denetimler sonucunda başarısız bulunan genel sekreter ve ekibinin sözleşmesi, sürenin bitmesi beklenmeden feshedilecek. Yeni yapılanmada önemli oranda etkisini kaybeden başhekimler, genel sekreterin atadığı hastane yöneticisine bağlı olacak. 
            Yeni düzenlemeyle vatandaşa daha hızlı ve kaliteli hizmet sunulması hedefleniyor. Birlikler, ihalelere daha kuvvetli çıkacak. Hastanelerin hekim ve personel ihtiyacı, birlik içindeki diğer hastanelerden bürokrasiye takılmadan hızlı bir şekilde giderilecek. Öte yandan düzenleme birçok yer değişikliğine yol açacağı için hekimler ve personel endişeli. Uygulama Kurban Bayramı’ndan sonra başlıyor. 
             Kosat’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL