Arşiv

Beyşehir’de FET֒den 39 kişi tutuklandı

BEYŞEHİR – Edinilen bilgiye göre,Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe kalkışmasının ardından bugüne kadar geçen 2,5 aylık süreçte Beyşehir ilçesinde aralarında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üst düzey personelin de..

Beyşehir’de FET֒den 39 kişi tutuklandı

BEYŞEHİR – Edinilen bilgiye göre,Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe kalkışmasının ardından bugüne kadar geçen 2,5 aylık süreçte Beyşehir ilçesinde aralarında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üst düzey personelin de bulunduğu, memur, işçi, esnaf ve işadamlarından oluşan toplam 151 kişi hakkında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY)  ile irtibatlı olduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

      Kamu kurumlarındaki görevlerinden el çektirilerek açığa alınan çalışanlarla birlikte soruşturma kapsamında güvenlik güçlerince gözaltına alınan isimlerden Beyşehir Adliyesi’ne sevk edilen 39 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakim karşısına çıkan 93 kişi ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 3 kişi ise savcılıkça alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

        FETÖ’den soruşturma başlatılan 13 kişi hakkında ise savcılık tarafından yakalama kararı verilirken, bu kişilerin halen firari olarak güvenlik güçlerince arandığı öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL