Arşiv

Beyşehir Çocuk Parkları ile Donatılıyor

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi, ilçenin birçok mahallesindeki mevcut parkların yenilenmesi ve yenilerinin yapılması için kapsamlı bir çalışma başlattı. Bu kapsamda 10 adet parkın yapımı tamamlanırken, mevcut parklarda teknik çalışmalar tamamlandı…

Beyşehir Çocuk Parkları ile Donatılıyor

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi, ilçenin birçok mahallesindeki mevcut parkların yenilenmesi ve yenilerinin yapılması için kapsamlı bir çalışma başlattı. Bu kapsamda 10 adet parkın yapımı tamamlanırken, mevcut parklarda teknik çalışmalar tamamlandı. Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri başlattıkları bu detaylı çalışma sonucunda bir yıl içerisinde Damlapınar, Damlapınar Yayla, Bademli, Karahisar, Karadiken, Çiçekler, Avdancık, Fasıllar, Gönen ve Yunuslar Mahallelerinde zemin düzenlenmesi yapılarak çocuk oyun gruplarının kurulumu tamamladı. Parklarda yapılan incelemeler sonucunda ihtiyaç duyulan yerlerde yeşil alan çalışmaları da yürütülüyor. Çocuk oyun gruplarının yanı sıra sosyal faaliyetlerin gerçekleştirebileceği spor sahaları yapılıyor.
            Park ve bahçeler gibi yeşil alanların, çocuk oyun gruplarının kent yaşamında çok önemli roller üstlendiğine değinen Başkan Özaltun; “İhtiyaç duyulan mahallelerimizde park yapım çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. 10 ayrı mahallemizde zemin çalışması ve çocuk oyun grupları kurulumu yapıldı. Tespitlerimiz doğrultusunda yeni park yapım çalışmalarımız ivedilik kazandı. Her zaman olduğu gibi mevcut park ve bahçelerimizin bakımları ve düzenlemeleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın en iyi koşullarda mutlu ve huzurlu bir şekilde bu parklardaki oyun alanları ve yeşil alanlardan yararlanabilmesi için uğraşıyoruz. Kentimizin birçok noktasında farklı mahallelerimizde çocuk oyun grupları, park ve yeşil alan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL