ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de Buray Coşkusu

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve  göl kıyısındaki festival alanında bir haftadır devam eden  uluslararası demokrasi şöleninin sona ermesinin hemen ardından açık hava halk konseri  programları başladı.    ..

Beyşehir’de Buray Coşkusu

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve  göl kıyısındaki festival alanında bir haftadır devam eden  uluslararası demokrasi şöleninin sona ermesinin hemen ardından açık hava halk konseri  programları başladı.

      Beyşehir Gölü sahilindeki festival alanı, açık hava konser programının ilkinde yeni kuşağın genç ve başarılı sesi , son zamanların en popüler sanatçısı Buray’ı ağırladı. Yeni neslin beğenilen sesi Buray hayranları, konser programı nedeniyle adeta  Beyşehir’e akın etti. Ayhan Karagül’ün verdiği konserin ardından sahneye çıkan Buray,  yaklaşık iki saat süren programında repertuarında yer alan birbirinden güzel şarkıları hayranları için seslendirdi. Buray, meydanı hınca hınç doldurarak kendisine eşlik eden tüm sevenlerine sahnede kaldığı süre içerisinde çok keyifli ve coşkulu yaşattı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, konser programı esnasında Buray’a bir plaket vererek, festival meydanını şenlendirip coşturduğu için teşekkür etti.

“GENÇLER SİZ İSTEYİN, BİZ YAPALIM”

Buray’ın konser programı için Türkiye’nin farklı yerlerinden Beyşehir’e gelerek alanı dolduran gençlere de yoğun ilgileri sebebiyle teşekkür eden Özaltun, Beyşehir’in son dönemde Konya’nın yeni kapısı haline geldiğini söyledi. Konuşmasında, alanı dolduran gençlere seslenen ve;  “Biz diyoruz ki; siz isteyin, biz yapalım” diyen Özaltun, “Sizler isteyeceksiniz, ama özellikle gençler isteyecek. Bizler bu istekleri yerine getireceğiz. Beyşehir Belediyesi olarak gençlik meclisimizi kurduk. Artık onlar talep edecekler, biz de inşallah yapacağız.Ancak sizlerden tek isteğimiz; bizleri her zaman alkışlarınızla, dualarınızla destekleyin, bizlerden sevginizi eksik etmeyin. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ayağınıza sağlık diyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

KONSER PROGRAMINDA SAHNEDE EVLİLİK TEKLİFİ

Öte yandan, sevilen pop sanatçısı Buray’ın konser programının sona ermesinin ardından  festival  alanı ilginç bir evlilik teklifine tanıklık etti.

Buray’ın alandan ayrılmasının ardından sahneye çıkan evlilik hazırlığı yapan bir genç, müstakbel eşine konser alanını dolduran kalabalığın önünde “evlenme teklifi”nde bulundu.

Hafta sonu dünyaevine girmeye hazırlandığını belirten Aksaray’da elektronik mühendisi  olarak görev yaptığı öğrenilen Ali Gökhan Dede, “Sevdiğim, hayatıma renk katan, kaderimi değiştiren ve ‘cennet anaların ayaklarının altındadır’ demişlerdi.” Sözleriyle sahneye davet ettiği  müstakbel eşine, “Hayata renk veren, sevdiğim eşime ‘benimle evlenir misin?”  sorusunu yöneltti.

Sahnede yükselen “evet” cevabının ardından genç çift birbirine sarılırken, yaşadıkları mutluluk alanda  yükselen alkışlarla birlikte duygusal anların yaşanmasına neden oldu.  Ali Gökhan Dede, ardından yanında getirdiği yüzüğü Özel’in parmağına taktı.

Ali Gökhan Dede, yüzüğü takmasının ardından “Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu an, bizim için çok özel oldu Beyşehir halkının, hepinizin sayesinde” diye konuştu.

Dede, kendisi gibi Beyşehirli olan çocuk gelişim bölümü mezunu müstakbel eşiyle bir düğünde görüp tanıştıktan sonra evlilik kararı aldıklarını belirterek, “Konser programını birlikte izledik ve böyle bir karar aldık. Ben Antalya’dan henüz yeni gelmiştim. Belediye başkanımızdan böyle bir talepte bulununca sağolsunlar bizleri kırmadı ve çok güzel bir jest yaptılar. Bu anlamda kendilerine çok teşekkür ediyorum.Bizim için gerçekten unutamayacağımız çok özel bir gece ve an oldu”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL