ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir Belediyesi yaşlılara bakıyor

         BEYŞEHİR-Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi olarak bir ilki gerçekleştirerek ilçe genelinde ikamet eden yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar için ‘evde bakım..

Beyşehir Belediyesi yaşlılara bakıyor

         BEYŞEHİR-Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi olarak bir ilki gerçekleştirerek ilçe genelinde ikamet eden yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar için ‘evde bakım hizmetleri’ dönemini başlattıklarını söyledi.
         Uygulamaya geçirilen proje çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerinin periyodik olarak ziyaret edilerek kişisel bakımdan ev temizliğine kadar geniş yelpazede hizmetler sunulduğunu aktaran Özaltun, şu bilgileri verdi: “Belediyemiz tarafından projelendirilen ve ilçemizde saha elemanları tarafından geniş bir araştırmanın sonucunda oluşturulan evde bakım hizmetleri çerçevesinde, öncelikle ihtiyaç sahipleri hane hane dolaşılarak belirlendi. 65 yaş üstü, kendi başına hareket edemeyen, tek başına ya da iki kişi yaşayan ya da evinde bakmakla yükümlü olduğu bir veya iki özürlüsü bulunanlar tesbit edildi. Verilen hizmetler arasında ailesiyle birlikte yaşayan ancak yataktan kalkamayan vatandaşlarımıza saç, sakal tıraşı, banyo gibi kişisel bakım da yer alıyor.Bu kapsamda belediyeciliğin sosyal boyutunu da vatandaşlarımızla tanıştırmış olduk. Evde Bakım Hizmetleri Birimimizde görevli bir sorumlu koordinatör personelimiz, iki bayan ve iki erkekten oluşan toplamda dört yardımcı personelle bu hizmeti veriyoruz. Birim koordinatörümüz tarafından yapılan yerinde alan çalışmaları ile oluşturduğumuz verileri sistemimize yükledik. Henüz çok yeni bir hizmet olmasına rağmen şu anda oluşturduğumuz kriterlere uygun 60 ayrı adres tesbit ettik. Ekiplerimiz de bu evlerde bir program dahilinde çalışmalarını başlattı.  Ekibimiz, ziyaret ettikleri evlerde vatandaşlarımızla sohbet ederken, evde kontroller yapıyor, eksikleri belirleniyor. Saç, sakal, el ayak tırnak kesimi, banyo vb. ihtiyaçlar karşılanırken, ev bakım ve temizliği hizmeti de sunuluyor. Gerektiğinde halılar özel robotlarla yıkanıyor, bozuk prizler tamir ediliyor, camlar siliniyor, ihtiyaç halinde bulaşıklar bile yıkanıyor.”
        Özaltun, evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen ve kriterlere uyan kişilerin Beyşehir Belediyesi’nin 512 33 99 numaralı telefonunu arayarak kayıt olmaları halinde, hane incelemeleri yapılarak, Evde Bakım Hizmetinden yararlanabileceklerini sözlerine ekledi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL