ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de Kitap Kumbarası Kampanyası

BEYŞEHİR – Beyşehir Kaymakamlığı himayesinde, Beyşehir Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Kitap kumbarası projesi başladı. Proje kapsamında Ali Rıza Celeboğlu ilkokulunda öğrencilere kitap parası biriktirebilmeleri amacıyla kitap..

Beyşehir’de Kitap Kumbarası Kampanyası

BEYŞEHİR – Beyşehir Kaymakamlığı himayesinde, Beyşehir Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Kitap kumbarası projesi başladı. Proje kapsamında Ali Rıza Celeboğlu ilkokulunda öğrencilere kitap parası biriktirebilmeleri amacıyla kitap kumbarası dağıtıldı.
          Kumbara dağıtımı törenine Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.
          Sınıflara girerek palyaço eşliğinde öğrencilere kumbara dağıtılırken, kumbarayı alan öğrenciler kampanyayı sevinçle karşıladı.
          Kumbara dağıtımındı bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk: açılacak kitap fuarının tanıtımı için okulları ziyaret ettiklerini dile getirerek, “Bu yıl birincisini gerçekleştireceğimiz kitap fuarını Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız ve Milli Eğitim olarak hep birlikte organize ediyoruz. İnşallah bu fuarda yarışmalarımız da olacak. Sizleri oraya götüreceğiz. Mayıs’ta tüm öğrencilerimiz göl kenarında kitap fuarında olacak. Dolayısıyla kitap okuyacağız, gelişip değişeceğiz. İyi bir organizasyon olacağı kanaatindeyiz” dedi.
         Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Göksu da, kitap kumbarası dağıttığı öğrencileri kitap fuarına davet etti. “Dünyanın kitabı Mayıs ayında Beyşehir”de isimli kitap fuarı tanıtımı kampanyası çerçevesinde öğrenciler için özel olarak yaptırılan kitap kumbaraları ise okullara palyaço eşliğinde gelen görevliler tarafından öğrencilere dağıtıldı.
           Öğrencilere, dağıtılan kumbaralara her gün harçlıklarından bir miktarını koyması istenirken, bu biriktirilen paralarla kitap fuarında istedikleri kitaplardan satın alabileceklerine vurgu yapıldı. Bu kumbaralar sayesinde öğrencilerin tutumlu olmayı, israf etmemeyi, para biriktirmeyi ve en önemlisi de parayı kontrol edebilme gibi güzel meziyetleri kazanabileceğine dikkat çekilirken, öğrencilerin biriktirdikleri paralarla satın aldıkları kitaba her zaman daha önem ve değer verdikleri hatırlatıldı.
        Öte yandan, kitap fuarı kapsamında Beyşehir’e bazı ünlü yazarların da gelmesinin planlandığı öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL