ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de Kurt Üzümü “Goji Berry”

BEYŞEHİR – Beyşehir’de görev yapan ortaokul müdürü Metin Yılmaz, dünyada Goji Berry olarak bilinen Türkiye’de “süper meyve” olarak nitelendirilen Kurt üzümünü yetiştirdi.           Beyşehir’in Esence mahallesinde görev yapan Aşağı Esence..

Beyşehir’de Kurt Üzümü “Goji Berry”

BEYŞEHİR – Beyşehir’de görev yapan ortaokul müdürü Metin Yılmaz, dünyada Goji Berry olarak bilinen Türkiye’de “süper meyve” olarak nitelendirilen Kurt üzümünü yetiştirdi.
          Beyşehir’in Esence mahallesinde görev yapan Aşağı Esence Ortaokulu Müdürü Metin Yılmaz, uygulama bahçesi haline dönüştürdüğü bir bahçeyi, Türkler’in anavatanı olan Orta Asya’nın sembolü Himalayalar’dan dünyaya yayılan ve başta kanser olmak üzere pek çok hastalığa iyi geldiği ve uzun ömür verdiği belirtilen gençlik meyvesi Kurt üzümünü yetiştirmeyi başardı.
         Yılmaz, bahçeye incelemeye gelen Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk’la birlikte ürünün ilk hasadını gerçekleştirdi. Metin Yılmaz, dünyaya “Goji” isimli bir firma tarafından tanıtılması nedeniyle “Goji Berry” denilen ürünün Türkçesinin “kurt üzümü” anlamına geldiğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL