Arşiv

Beyşehir’de Kütüphane Haftası Kutlanıyor

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen hafta kapsamındaki kutlama programına İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, kurum amirleri,..

Beyşehir’de Kütüphane Haftası Kutlanıyor

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen hafta kapsamındaki kutlama programına İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, kurum amirleri, STK temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
       Programda konuşan İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, haftanın ve kitap okumanın önemine dikkat çekti.
       İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Kemal Yeşilyurt ise, ilçe kütüphanesinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Halen 2 bin 281 üyesi bulunan kütüphaneden 11 bin 804 kitabın evlerde okunmak üzere bu üyeler tarafından ödünç alındığını belirten Yeşilyurt, “Geçen yıl toplam 68 bin 702 okuyucu kütüphanemizden yararlanmıştır, bu sayı diğer il ve ilçelerden kat kat fazladır” dedi.
       Konuşmaların ardından şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler eserlerini okurken, ardından protokol tarafından ödülleri verildi. Programın sonunda emekliye ayrılan personele de plaket takdim edildi. Program, kitap sergisinin gezilmesi ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL