ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’den Son Kafile Uğurlandı

BEYŞEHİR – Tarihi Eşrefoğlu Camisi önünde hacı adaylarını uğurlama töreni düzenlendi. Törene İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu ve Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, din görevlileri, hacı adayları ile yakınları katıldı. Müftü..

Beyşehir’den Son Kafile Uğurlandı

BEYŞEHİR – Tarihi Eşrefoğlu Camisi önünde hacı adaylarını uğurlama töreni düzenlendi. Törene İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu ve Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, din görevlileri, hacı adayları ile yakınları katıldı.

Müftü Çelikoğlu’nun yaptırdığı duaların ardından hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı. Hacı adayları, yakınlarının yanısıra Müftü Çelikoğlu ve Başkan Özaltun’la da helalleşerek vedalaştı.

Müftü Çelikoğlu, Beyşehir’den Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla bu yıl kutsal topraklara 88 hacı adayının uğurlandığını belirterek, “Bugün Beyşehir’de son kafileyi dualar eşliğinde uğurladık” dedi.

Belediye Başkanı Murat Özaltun da, hacı adaylarına seslenerek, “İnşallah en güzel şekilde hac vazifenizi yerine getirir ve sağlık sıhhat içerisinde geriye dönersiniz. Bizim sizlerden isteğimiz; Peygamber Efendimize selamlarımızı iletmeniz. Ülkemizin birliği ve beraberliği için dualar etmenizdir. Cenabı Hak şimdiden haccınızı mübarek eylesin” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL