ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Buzlanma kazaları beraberinde getirdi

            Beyşehir – Beyşehirde kar yağışının ardından buzlanma kazalarında beraberinde getirdi. Kaza anları ise kameralara yansıdı             Beyşehir’de kar yağışı dünden itibaren etkisini göstermeye başladı…

Buzlanma kazaları beraberinde getirdi

            Beyşehir – Beyşehirde kar yağışının ardından buzlanma kazalarında beraberinde getirdi. Kaza anları ise kameralara yansıdı

            Beyşehir’de kar yağışı dünden itibaren etkisini göstermeye başladı.

            İlçe merkezinde etkili olan kar yağışı, sabah saatlerinde beraberinde buzlanmayı da getirdi. Şehir merkezinde ulaşımda aksamalara yol açan buzlanma nedeniyle, kar lastiği olmayan birçok araç trafikte sorun yaşadı.

            Kent merkezinde özellikle eğimli yollarda sabah saatlerinde yola çıkan sürücüler, zaman zaman buz üzerinde kayarak zor anlar yaşadı. Çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasının yaşandığı ilçede, Esentepe Mahallesi’nde Anadolu Öğretmen Lisesi yakınlarındaki eğimli yolda sürücüler kaza yapmamak için uğraş verdi. Çocuklarını okula bırakabilmek için sabah evlerinden çıkan sürücülerin bazıları okul yolundaki eğimli yolu tırmanmayı göze alamazken, tırmanmayı göze alan bazı sürücüler ise buz üzerinde kayarak trafik ve yolda yürüyen yayalar için tehlike oluşturdu.

            Beyşehir’de, rampada buzdan kayan  bir kargo minibüsü direğe çarparak durabildi. Kazayı sürücü şans eseri yara almadan atlattı. Eğimli yolda kayan minibüsün sürücüsü yoldaki yayaları uyarmaya çalışırken, kontrolden çıktı, bir yayaya çarpmaktan son anda kurtulan minibüs, yol kenarındaki elektrik direğine çarparak durabildi.

            Eğimli yolda rampa aşağıya inen bir servis minibüsü ise, buzlu yolda kontrolünü kaybederek sağa sola savruldu. Yol kenarındaki araçlara ve çevredeki evin duvarına çarpmaktan kıl payı kurtulan minibüs sürücüsü, bir süre sonra kontrolü sağlayarak olası bir kazadan kıl payı kurtulmayı başardı.

             Tuzlamanın yapılmadığı gözlenen yolda çok sayıda kaza riski yaşanmasının ardından önlem alan trafik ekipleri, sorun yaşanan kesimi trafiğe kapattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL