ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Camide Namaza Ödül

          Kadir Gecesi’nde Beyşehir Gölü kenarında açık havada kılınan teravih namazının ardından ödül töreni düzenlendi. Törende, ödül kazanan çocuklara hediyeleri İlçe Müftüsü Mustafa Tekin ve diğer ilgililer tarafından..

Camide Namaza Ödül

 

        Kadir Gecesi’nde Beyşehir Gölü kenarında açık havada kılınan teravih namazının ardından ödül töreni düzenlendi. Törende, ödül kazanan çocuklara hediyeleri İlçe Müftüsü Mustafa Tekin ve diğer ilgililer tarafından verildi. İlçe Müftüsü Mustafa Tekin, 40 gün boyunca 5 vakit namazı camide cemaatle kılan kurs öğrencilerini ödüllendirdiklerini belirterek, “Bu çocuklarımız bizi çok duygulandırdı. Ben müftü olarak bile bunu yapamadığım halde onlar yapabiliyor. Demek ki gelecekten umutluyuz. Bu çocukları yetiştiren hocalardan, analarından babalarından Allah razı olsun” dedi.
      Tekin, programa 40 çocuğun katıldığını, Beytepe Camisi’nde bunlardan namaz vakitlerini hiç aksatmayan 8’inin bisikletle ödüllendirildiğini, 30-35 vakit namaz kılanların birkaç vakti atlamaları nedeniyle onlara da 100 lira ve ayakkabı gibi ödüller verildiğini ifade etti. Tekin, Bayavşar beldesindeki 40 öğrenci içerisinden ise 21’ininin 5 vakit namazı camide cemaatle kılmaları nedeniyle birer çeyrek altınla ödüllendirildiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL