ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Çilek Ve Kiraz Festivali

                  HÜYÜK-Hüyük ilçesine bağlı İlmen beldesinde geleneksel Organik Çilek, Kiraz Kültür Festivali 7 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek.                 Beldede bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek..

Çilek Ve Kiraz Festivali

 

                HÜYÜK-Hüyük ilçesine bağlı İlmen beldesinde geleneksel Organik Çilek, Kiraz Kültür Festivali 7 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

                Beldede bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek şenlik hakkında bilgi veren İlmen Belde Belediye Başkanı Hürriyet Şahin, etkinliğe tüm bölge halkının davetli olduğunu belirtti.

                Festivali düzenlemekteki amaçlarından söz eden Şahin, bu etkinliklere büyük önem verdiklerini belirterek, “Devletimizle halkımızın kaynaşmasını sağlamayı amaçlayan bir festival olacak. Bölgemizin organik tarıma çok yatkın oduğunu devletimizi idare eden isimlere ulaştırmak, bir de çiftçimizin bu konudaki gayret ve emeklerini, üretilen ürünlerin pazarına ne şekilde hazırlayıp sunduğumuzu yerinde göstermek, nasıl bir ortamda ürün yetiştirildiğini ve bu ürünün pazarda gördüğü alakayı gözler önüne sermek   için bu etkinlikleri bir fırsat olarak görüyoruz.”dedi.

                Festivalde ünlü sanatçı Seher Dilovan’ın sahne alacağını, yerel sanatçıların sesleri ile Bozkır Kaşık Ekibi’nin ise gösterileriyle etkinliklere renk katacağını ifade eden Şahin, “Etkinliğimizde ayrıca yöremizde yetiştirilen ürünlerle ilgili çeşitli yarışmalar olacak.Bir gün öncesinde ise bir kısmı İlmen’de çekilen Seyit Onbaşı filminin galası yapılacaktır. Tüm halkımızı etkinlikte aramızda görmek istiyoruz.”dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL