ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Esnaf güvenlik sorununa çözüm arıyor

       BEYŞEHİR-Beyşehir’de daha güvenli bir Sanayi Sitesi oluşturmak için bir araya gelen esnaf, toplanamayan aidat ücretleri nedeniyle sıkıntı yaşıyor.          Beyşehir Sanayi Sitesi Güvenlik Kurulu Başkanı Ali Sümer,..

Esnaf güvenlik sorununa çözüm arıyor

       BEYŞEHİR-Beyşehir’de daha güvenli bir Sanayi Sitesi oluşturmak için bir araya gelen esnaf, toplanamayan aidat ücretleri nedeniyle sıkıntı yaşıyor.

         Beyşehir Sanayi Sitesi Güvenlik Kurulu Başkanı Ali Sümer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sanayi Sitesi’nde 300 üye bulunmasına rağmen henüz bir aidat toplamayı bile başaramadıklarını söyledi.

         Bazı esnafların aylık 10 lira gibi bir cüzi aidatı ödemekten kaçındığını belirten Sümer,  şu değerlendirmelere yer verdi:

“Çoğu esnaf ‘biz bu parayı kazanamıyoruz’ deyip 10 lira gibi bir meblağı vermemeyi tercih ediyor. ‘Bizim neyimiz var, neyimiz çalınacak’ gibi cümlelerle bu para ödenmekten kaçınılıyor. Ama, komşu ilçelere baktığımızda her esnaf bu tür aidatları 20 lira olarak ödeyerek sanayisinin güvenliğini sağlamaya çalışıyor.Herkes konuşuyor, ama güvenlik konusunda bu tür sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. Ben sanayimizin derli toplu bir şekilde etrafının çevrelenip, güvenlik kameralarıyla donatılmasını istiyorum. Birçok esnafımızın isteği de bu yönde. Ayrıca, sanayimizin farklı yapısından dolayı çok fazla giriş çıkışı bulunuyor. Belediyemizden de sözü verildiği gibi sanayi kapılarımızın tamamlanmasını bekliyoruz.Ayrıca, esnafımızdan da bu konuda biraz daha duyarlılık istiyoruz. İlla ki, birilerinin bir şeyi çalındıktan sonra mı aklımız başına gelecek? Geçtiğimiz yıllarda yaşanan hırsızlık olaylarını ve yaşanan mağduriyetleri ne çabuk unuttuk?” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL