ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Faciadan kıl payı

          BEYŞEHİR – Beyşehir İlçesi’nde yakıt almak için bir petrol istasyonuna girmek isteyen kapalı kasa kamyonet, istasyon içerisinde devrilerek yan yattı. Kazayı şans eseri aracın sürücüsü..

Faciadan kıl payı

 

        BEYŞEHİR – Beyşehir İlçesi’nde yakıt almak için bir petrol istasyonuna girmek isteyen kapalı kasa kamyonet, istasyon içerisinde devrilerek yan yattı. Kazayı şans eseri aracın sürücüsü ile içerisinde yolcu olarak bulunan kişi yara almadan atlattı. Aracın istasyondaki pompalara çarpmadan yaklaşık 2 metre  mesafede devrilmesi  olası bir facianın önüne geçti.

Edinilen bilgiye göre, kaza; Beyşehir-Konya Karayolu 1.kilometrede bulunan bir petrol istasyonunda meydana geldi. Yakup S. (28) idaresindeki  42 DRK 14 plakalı hırdavat ve nalburiye malzemeleri  yükü taşıyan kapalı kasalı kamyonet, şehir merkezinden yakıt almak üzere Konya yolu üzerinde bulunan bir petrol istasyonuna giriş yapmak istedi. Bu esnada yağış nedeniyle oluşan kaygan zeminde kontrolden çıkan kamyonet devrilerek pompaların yakınında  yan yattı.

Kazayı aracın sürücüsü ve içerisindeki 1 yolcu şans eseri yara almadan atlattı. Aracın istasyondaki yakıt pompalarına çarpmadan  birkaç metre mesafede devrilerek yan yatması olası bir facianın da önüne geçmiş oldu.

Kaza esnasında  içeride bulunan petrol istasyonu çalışanları koşarak araç içerisindekilere yardım etti. 

Kaza anı petrol istasyonunun güvenlik kamerasına yansırken, petrol istasyonu müdürü Ramazan Akbıyık, üst katta bulunduğu için kazayı görmediğini ancak gürültüsünü duyunca yardım için aşağıya indiğini belirterek, “Kaza, yakıt almak için istasyonumuza giren aracın zeminin ıslak olması sonucu meydana geliyor. Kamyonet, virajı alamayınca yana yatıyor. Bu tip kazalar maalesef çok sık yaşanıyor bu bölgede. 2-3 gün önce de istasyonumuzun karşı şeridinde bir araç virajı alamadı kaza yaptı. O yüzden, burada bir kavşak çalışması yapılması ya da buraya trafik lambası konulması çok elzem olarak gözüküyor.”dedi.

Kazayı şans eseri yara almadan atlatan kamyonet içerisindeki yolcu da, yakıt almak için yolun sağındaki petrol istasyonuna girmek istediklerini ancak dönüş esnasında aracın yalpalayarak yan yattığını söyledi, “Aracımız yavaştı, süratli olsa daha kötü olurdu. Burası çok virajlı ve bir petrolün olduğu bile belli değil. Kazayı çok şükür yara almadan atlattık.”diye konuştu.

Kazada devrilerek yan yatan araç daha sonra adrese çağrılan çekici yardımıyla kaldırıldı.

Kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL