ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

İmrenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Aşure

HÜYÜK – İmrenler Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Muharrem ayı’nın girmesi ile birlikte Aşure programı düzenleyerek, Okul bünyesinde, öğretmen öğrenci ve vatandaşlara aşure ikram etti      .Programa Hüyük İlçe Milli..

İmrenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Aşure

HÜYÜK – İmrenler Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Muharrem ayı’nın girmesi ile birlikte Aşure programı düzenleyerek, Okul bünyesinde, öğretmen öğrenci ve vatandaşlara aşure ikram etti

     .Programa Hüyük İlçe Milli Eğitim Md Süleyman Ünal, İlçe Milli Eğitim Şb. Md. Kenan Çağlıyan, Halk Eğitim Md. Halil Can, Md Yrd. Gülay Maden, Çevre mahallelerde bulunan okul müdürlerinin yanı sıra öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

      Hüyük İlçe Milli Eğitim Md Süleyman Ünal yaptığı açıklamada: İlçemiz ve çevresinde bulunan okullarımızda her sene olduğu gibi bu senede muharrem ayı nın girmesi nedeniyle öğrenci ve vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuyoruz. Amacımız birlik ve bütünlüğü sağlamak kardeşlik çerçevesinde örf ve adetlerimizi yaşatmak ve öğrencilerimize gelecek kuşaklara bunları aktarmak dedi.

      İmrenler Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Md. Sibel Orhan ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi.

      Bizler gerek okul nezdinde gerekse milli eğitim olarak bir aileyiz. Birlik ve bütünlük içinde hem kaynaşmak hem kardeşliği pekiştirmek adına bu tip programlar tertip ederek birlik ve bütünlüğümüzü gösteriyoruz. Okulumuz bünyesinde bundan önce bir çok programlar ve seminerler tertip ettiğimiz gibi bundan sonrada öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak adına onlarla kaynaşmak için etkinliklerimizi devam ettirmeye vatana millete hizmetkar birer nesil yetiştirmeye devam edeceğiz dedi..

       Yaklaşık 400 kişiye aşure dağıtımı yapılarak program son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL