ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kar erimeleri su baskınlarına yol açtı

        Beyşehir’de dün sabah saatlerinde başlayan yağmur, ilerleyen saatlerde yerini karla karışık yağmur ve kara bıraktı. Yağışla birlikte hava sıcaklıklarında gündüz saatlerinde yaşanan yükselme, kent merkezini kaplayan..

Kar erimeleri su baskınlarına yol açtı

 

      Beyşehir’de dün sabah saatlerinde başlayan yağmur, ilerleyen saatlerde yerini karla karışık yağmur ve kara bıraktı. Yağışla birlikte hava sıcaklıklarında gündüz saatlerinde yaşanan yükselme, kent merkezini kaplayan kar ve buz tabakasının hızla erimesine yol açtı. Eriyen kar sularının ilçe merkezinde sıkıntıya neden olmaması için harekete geçen Beyşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, yol üzerinde tıkanan rögarlarda temizlik çalışması başlattı. Ancak, belediye ekipleri rögar kapaklarının üzerine park edilenaraçlar nedeniyle çalışmaları güçlükle yürüttü. Zabıta ekipleri de devreye girerek araçlar yerinden kaldırıldı. Çalışmalara iş makineleri de destek verdi. Eriyen kar suları, ilçe merkezinde bazı iş yerlerinin depolarını ve evlerin bahçelerini bastı. Vatandaşlar, içeriye dolan suları kovalarla boşaltmaya çalıştı. Restoran sahibi Levent Çevik, işyerinin bahçesine ve malzeme deposuna dolan kar suları nedeniyle sıkıntı yaşadığını ve iş yapamaz hale geldiğini belirterek, yardım istedi.

     Öte yandan, yağışın ardından yüzünü gösteren güneş, ilerleyen saatlerde binalardaki buz kütlelerinin ve sarkıtlarının erimesine de neden oldu. Binalardan zemin üzerine düşen buz kütleleri kaldırımdan geçen vatandaşlarda tedirginliğe yol açtı. Yetkililer, vatandaşları yere düşen buz kütlelerine karşı uyardı. Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Memiş Kunt, gazetecilere yaptığı açıklamada, yağışlı hava ile birlikte aniden eriyen karların oluşturduğu suların kent merkezinde su baskınlarına yol açmamasıiçin seferber olduklarını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL