Arşiv

Kız Öğrenciler’den Zehirlenme Oyunu

BEYŞEHİR – Edinilen bilgiye göre, Beyşehir’de gıda zehirlenmesi şüphesi ile lise öğrencisi 41 kız sabah saatlerinde hastanede tedavi altına alındı. Beyşehir Sağlık Meslek Lisesi’nde öğrenim gören, bu okulun yurdunda kalan..

Kız Öğrenciler’den Zehirlenme Oyunu

BEYŞEHİR – Edinilen bilgiye göre, Beyşehir’de gıda zehirlenmesi şüphesi ile lise öğrencisi 41 kız sabah saatlerinde hastanede tedavi altına alındı. Beyşehir Sağlık Meslek Lisesi’nde öğrenim gören, bu okulun yurdunda kalan kız öğrencilerden bazıları karın ağrısı, ishal ve mide bulantısı şikâyetiyle rahatsızlandıklarını öne sürünce, sabah saat 10.00’dan itibaren öğretmenleri tarafından peş peşe araçlara bindirilerek Beyşehir Devlet Hastanesi acil servisine götürüldü.
         Yurtta kalan öğrencilerin akşam yemeğinde tavuk yedikleri öğrenilirken, yemek numuneleri ile öğrencilerden alınan kan tahlil sonuçları beklenmeye başlandı. Tahlil sonuçları belli olduktan sonra öğrencilerde herhangi bir zehirlenme belirtisi olmadığı anlaşıldı.
         İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk ise, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, hastanenin çeşitli servislerinde gözetim altında tutulan öğrencilerin, tahlil sonuçlarının belli olmasının ardından herhangi bir sağlık sorununun olmadığının ortaya çıkması üzerine taburcu edilerek okullarda eğitim görmeye başladıklarını söyledi. Yaşanan olayın sonradan derse ve sınavlara girmemek üzere senaryo olduğunun anlaşıldığını vurgulayan Konuk, şunları aktardı: “Beyşehir Sağlık Meslek Lisesi okul idaresine sabah saatlerinde üç öğrenci derse girmemek amacıyla izin talebiyle geliyor. Okul idaresi de sınavlar olduğu gerekçesiyle izin vermiyor. Bunun üzerine, ne yapalım diye düşünen öğrenciler, kendi akıllarınca ‘zehirlendik’ diye ortaya bir yaygara yapıyorlar. Neticede hastaneye getiriliyor ve yapılan tahlillerde de herhangi bir sıkıntının olmadığı anlaşılıyor.
        Hastanede tedavi altına alınan 41 öğrencinin taburcu edildiğini, hastanede tedavi gören herhangi bir öğrenci bulunmadığını aktaran Konuk, öğrencileri sorumlu davranmaya davet etti. Okul idaresine izin talebinde bulunduktan sonra “zehirlendik” diye hastaneye gelen ve herhangi bir sağlık problemi olmadığı ortaya çıkan 3 kız öğrenciyle ilgili disiplin işlemi başlatacaklarını da belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL