ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Otopark Sorunu İçin Geniş Tabanlı İstişare

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi tarafından düzenlenen son dönemdeki toplantılarda otopark konusu da geniş bir şekilde masaya yatırılıp istişare edilirken, sorunun çözümü konusunda alternatif olarak dile getirilen her görüş ve düşünce..

Otopark Sorunu İçin Geniş Tabanlı İstişare

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi tarafından düzenlenen son dönemdeki toplantılarda otopark konusu da geniş bir şekilde masaya yatırılıp istişare edilirken, sorunun çözümü konusunda alternatif olarak dile getirilen her görüş ve düşünce not alıp kaydediliyor.
        Başkan Özaltun, çareler aranan otopark sorununun çözümünde başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere farklı zamanlardaki buluşmalarda mahalle muhtarları, kamu yöneticileri, bilim adamı ve akademisyenleri de dinliyor. Otopark konusunda nihai kararın ise, vatandaşlarla zaman içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülen halk toplantısında şekillenmesi bekleniyor.

ÖZALTUN: “ORTAK PAYDADA BULUŞMAMIZ LAZIM”

       Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kent merkezindeki otopark sorununun çözülebilmesi için toplumun her kesimiyle biraraya geldikleri toplantılarda, farklı alternatifler ortaya sunduklarını, ancak bunların bazı kesimlerce kabul görürken, bazı kesimlerce de kabul görmediğinden yakındı.
        Bu konuda ortak bir akılla, ortak paydada buluşmanın sorunun çözümünde çok önemli rol üstleneceğini aktaran  Özaltun,şunları kaydetti:  “Beyşehir’e Belediye olarak soruna bir nebze de olsa çözüm getirecek katlı otopark alanları kazandırmak istiyoruz. Bunun için öngördüğümüz farklı alanlar var. Ancak, bu alanların otoparkla birlikte çok amaçlı kullanımına yönelik  olarak hazırladığımız farklı projelerimize bir kesim sıcak bakarken, başka bir kesim çeşitli sebepler nedeniyle sıcak bakmayabiliyor. Bu konuda ortak bir paydada buluşmamız lazım, aksi takdirde Beyşehir’deki mevcut bu yapıyla bu sorunu nasıl çözebiliriz, bununla ilgili bir fikri, düşüncesi olanlar ya da  ortaya konulacak  bir yaklaşım veya alternatif varsa onlara da açığız.Bu konuda ilçemiz halkıyla da biraraya geleceğimiz bir halk toplantısında bu sorunu enine boyuna masaya yatırıp bir çözüm yolu bulma konusundaki arayışlarımızı sürdüreceğiz.
        Daha önce de ifade ettiğim gibi; Beyşehir’de otopark sorunu köklü olarak hiçbir zaman çözülemez. Çünkü, trafiğe çıkan araç sayısı her geçen gün artıyor. Ve bu sorun, sadece Beyşehir’in tek başına yaşadığı bir sorun da değil. Ancak, yaşanan bu soruna bir nefes olacak,  bir nebze de olsa çare bulacak çözümler konusunda da  hiçbir zaman geri durmadık, bundan sonra da durmayız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL