ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Pancar yüklü römorklara kontrol

BEYŞEHİR – İlçede şeker pancarı söküm döneminin başlaması sonrasında karayollarında artan traktör trafiği yoğunluğunu göz önünde bulunduran Jandarma harekete geçti. Yaşanabilecek olası trafik kazalarının önüne geçmek için denetim ve kontrollerini..

Pancar yüklü römorklara kontrol

BEYŞEHİR – İlçede şeker pancarı söküm döneminin başlaması sonrasında karayollarında artan traktör trafiği yoğunluğunu göz önünde bulunduran Jandarma harekete geçti. Yaşanabilecek olası trafik kazalarının önüne geçmek için denetim ve kontrollerini yoğunlaştıran görevliler, traktör sürücülerini bilinçlendirme konusundaki eğitim çalışmalara da hız verdi. Trafik Timleri, trafiğe çıkan traktörleri hem reflektör, hem tepe lambası hem de birden fazla römork takıp takmadığı konusunda mercek altına aldı. Pancar alım merkezlerine gelen traktör sürücülerine de eğitim veriliyor. Sürücülere römorklarının arka bölümlerinde mutlaka reflektör takılı olması zorunluluğunu hatırlatan görevliler, çiftçilere özellikle bölgede geçmiş yıllarda meydana gelen traktörlerin karıştığı ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarını hatırlattı. Bu tür kazalarla karşılaşılmaması ve sürücülerin can güvenliği için reflektör takılmasının önemine vurgu yapan görevliler sürücüleri piyasada daha ucuza satılan hava karardığında parlamayarak işlev yapmayan sahte ve taklit reflektörler konusunda da uyarırken, orjinal reflektör takılmasının önemine işaret etti.
        Jandarma Trafik Timleri, sürücülere römorkların arkasında en az iki reflektör takılı olması gerektiğini vurgularken, traktörlerde tepe lambası bulundurulması zorunluluğu konusunda da uyardılar. Sürücülere karayollarına çıktıklarında tepe lambalarını mutlaka açık tutması gerektiği hatırlatılarak, birden fazla römork takılmaması istendi. Traktörlere en fazla bir römork takılabileceğini vurgulayan Jandarma Trafik Timleri, anlatılan trafik kurallarına uyulmamasının hem sürücülerin can güvenliği açısından tehlike ve risk oluşturduğunu, hem de cezai müeyyide uygulanmasını öngördüğünü dile getirdi. Pancar söküm sezonunda özellikle bu hususlardaki denetim ve kontrollerin daha sık yapılacağı uyarısında bulunuldu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL