ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Sahiller bomboş

  BEYŞEHİR-Ramazan ayının gelmesi, Beyşehir Gölü sahillerinin boşalmasına neden oldu. Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü Milli Parkı, yaz mevsiminde plajlarıyla ilgi çekiyor. Ramazan ayı öncesinde hava..

Sahiller bomboş

 

BEYŞEHİR-Ramazan ayının gelmesi, Beyşehir Gölü sahillerinin boşalmasına neden oldu.

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü Milli Parkı, yaz mevsiminde plajlarıyla ilgi çekiyor. Ramazan ayı öncesinde hava sıcaklıklarının da artmasıyla doluluk oranı en yüksek seviyelere ulaşan plajlarda, oruç döneminin başlamasıyla yaşanan yoğunluk azaldı. Özellikle hafta içi günler göl kıyılarındaki plajlar boş görüntülere sahne oluyor.

Beyşehir Gölü Karaburun Plajı İşletme Müdürü Ali Fidan, yaptığı açıklamada,geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında plajda muazzam bir müşteri düşüşünün olduğunu belirterek, “İnsanlar ramazan ayında ibadetini yaptığı için, güneş altında göle girmek istemiyor. Orucunun zedeleneceğini düşünüyor. Plajımız şu an müşteri anlamında tamamen sıfır değil ama biz bu günlerde özellikle yurtdışından gelen tatilcileri bekliyoruz.Bayramdan sonra ise doluluk oranının yeniden artmasını bekliyoruz. Çünkü bizim sezon olarak favori ayımız Ağustos’tur.”dedi.

YOL DA ÖNEMLİ ETKEN…

 Fidan, ulaşım sorununun da doluluk oranında etkili olduğunu belirtirken, şunları kaydetti:

 “Bu arada, yolumuzun hala yapılmamış olması da plajımızdaki doluluk oranını etkiliyor. Özellikle Konya’dan telefon açıp gelmek isteyenler, yolun yapılıp yapılmadığını soruyor. Geldiklerinde arabalarının bozulduğunu, arıza yaptığından yakınanlar dört gözle yolumuzun yapılmasını bekliyor.Gelmek isteyen Konyalı tatilcilerimiz sürekli telefon açıp bu yolu muhakkak soruyorlar. Yetkililerden isteğimiz, bu yolumuzun ramazan ayının getirdiği bu boş günlerin de değerlendirerek bir an önce asfalt hale getirilmesidir.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL