ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Sinekle mücadele çalışmaları hız kazandı

        BEYŞEHİR-İlçe merkezinde ortaya çıkıp salgın yapmaya başlaması ile birlikte günlük yaşamı olumsuz etkileyen simulium adlı sinek türüyle mücadele çalışmalarının üçüncü etabının  BSA kanalı, Eflatunpınar, Sarıöz Çayı..

Sinekle mücadele çalışmaları hız kazandı

        BEYŞEHİR-İlçe merkezinde ortaya çıkıp salgın yapmaya başlaması ile birlikte günlük yaşamı olumsuz etkileyen simulium adlı sinek türüyle mücadele çalışmalarının üçüncü etabının  BSA kanalı, Eflatunpınar, Sarıöz Çayı ve Sarıöz Çayı yanındaki eski kanalda başladığı belirtildi.
        Beyşehir’de yaz aylarında sivrisinek sorunu yaşanmaması adına çalışma yürüttüklerini belirten İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Ankara Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü’nde görevli Uzman Entomolog Abdullah Yılmaz öncülüğünde BSA kanalı, Eflatunpınar, Sarıöz Çayı ve Sarıöz Çayı yanındaki eski kanalda ilaçlama çalışmalarını başlattık. Bu konuda geçtiğimiz yıllarda önemli sorunların yaşandığını biliyoruz; bu yıl gerçekleştirilen erken ilaçlama sayesinde Beyşehir halkı ve misafirlerimiz daha rahat bir yaz geçirecekler.”dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL