ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Yabani hayvanlara sahip çıkılıyor

          BEYŞEHİR – Orman ve Su İşleri 8’inci Bölge Müdürlüğü Beyşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği ekipleri ile Beyşehir Belediyesi tarafından kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar..

Yabani hayvanlara sahip çıkılıyor

 

        BEYŞEHİR – Orman ve Su İşleri 8’inci Bölge Müdürlüğü Beyşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği ekipleri ile Beyşehir Belediyesi tarafından kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için Beyşehir  Gölü kıyısına yem bırakıldı. 33 adası bulunan Beyşehir Gölü içerisindeki bazı adalarda yaşam mücadelesi veren yaban tavşanları için de yonca bırakıldı. 
       Beyşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisi Mehmet Şener, çetin geçen kış şartlarında doğal ortamlarında yaşan hayvanların yem bulmakta güçlük çektiğini belirtti. Bunu önlemek için yem bıraktıklarını ifade eden Şener, “Kış şartlarının ağır olması nedeniyle, sorumluluk sahamız içerisine rutin olarak yem bırakıyoruz. Bugün yaptığımız uygulamada Beyşehir Belediyesi ile işbirliği yaptık. İlk olarak Beyşehir Gölü sahil kesimine yem bıraktık. Ardından Beyşehir Gölü içerisinde yaşan adalarda çok sayıda yaban tavşanı yaşıyor. Yaban tavşanları içinde adalara yonca bırakacağız” dedi.  Şener, kış koşullarına göre bu çalışmalarının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL