ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Yardım İçin Verilen Monttan Altın Çıktı

Beyşehir – Montun cebinde unutulan 2 Ata altını Şükrü Yılmaz, yardımın yapıldığı Göl Feneri Derneği’ne iade ederken, dernek tarafından altınlar montu bağışlayan kişiye teslim edildi. İlçe merkezinde bir işyerinde işçi..

Yardım İçin Verilen Monttan Altın Çıktı

Beyşehir – Montun cebinde unutulan 2 Ata altını Şükrü Yılmaz, yardımın yapıldığı Göl Feneri Derneği’ne iade ederken, dernek tarafından altınlar montu bağışlayan kişiye teslim edildi.

İlçe merkezinde bir işyerinde işçi olarak çalışan Şükrü Yılmaz, dernekte gönüllü olarak çalışan eşine Göl Feneri Derneği tarafından yardım olarak verilen montu havalar soğumaya başlayıncı giydi. Montun iç cebinde birşey olduğun fark eden Yılmaz, unutulan 2 adet Ata altını olduğunu fark etti.  Naylon poşet içerisinde montun cebinde yer alan altınların sahibine ulaşmaya çalışan Yılmaz, daha sonra Göl Feneri Derneği’ne giderek durumu haber verdi ve sahibinin bulunmasını istedi.

Göl Feneri Derneği Başkanı Hasan Takavcı, montu ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bağışlayan Abdullah Özgürel ile yardım olarak montun verildiği Şükrü Yılmaz’ı derneğin aşevinde bir araya getirdi. Takavcı, ulvi bir davranış sergilediğini belirttiği Şükrü Yılmaz’a teşekkür ederken, kendilerine iade edilen altınları sahibi olan Abdullah Özgürel’e teslim etti.

Takavcı, derneğe ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ayda ortalama 10 bin parça giyim malzemesi geldiğini hatırlatarak, “Biz bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Abdullah Bey’in montu da yaklaşık 3 ay önce derneğimize verilmiş.  Ama, 15-20 gün sonra gelerek, montun cebinde 2 tane Ata lira olduğunu söyledi.  Görevlilerimiz  bağışlanan bu elbiseler içerisinde araştırdılar ama, montun bir ihtiyaç sahibine verilmesi üzerine bulamadılar. Derneğimizde gönüllü olarak çalışan bir bayana yardım olarak verilen montu, havalar soğuyup eşi giyince durum ortaya çıkıyor. Sağolsunlar altınları bulup getirip teslim ettiler. Bu davranışından dolayı Şükrü kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Bildiğim kadarıyla asgari ücretle geçinen ve dargelirli bir kardeşimiz ama bulunca hiç tereddüt etmeden sahibine teslim edilmek üzere bize getirdi.”dedi.

Bağışlanan montun cebinde unutulan altınlarına kavuşan Abdullah Özgürel, gence teşekkür ederken, “İnsanlık ölmemiş diyerek dünyada böyle insanlar da varmış.”dedi. Özgürel, montunun eşi tarafından içerisindeki altınlar fark edilmeden bağışlandığını belirterek, “Derneğe sonra müracaat ettik ama bulamamıştık. Allah razı olsun kendilerinden”diye konuştu.

Montun içerisindeki altınları sahibine teslim edilmek üzere Göl Feneri derneğine getiren Şükrü Yılmaz ise, “Montun içerisinde gizli bir bölme var. Orada fark ettim. İadesini yaptık, huzurlu ve vicdanen rahatım.”dedi.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL