ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Balık Avcılarına Sıkı Takip

BEYŞEHİR – Türkiye’nin en önemli tatlı su ürünü üretim merkezlerinden Beyşehir Gölü’nde avcılığın serbest olduğu dönemde de ticari ve amatör olta balıkçılığı denetime tabi tutuluyor.        Konya İl..

Balık Avcılarına Sıkı Takip

BEYŞEHİR – Türkiye’nin en önemli tatlı su ürünü üretim merkezlerinden Beyşehir Gölü’nde avcılığın serbest olduğu dönemde de ticari ve amatör olta balıkçılığı denetime tabi tutuluyor.
        Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Beyşehir Gölü’nün açıklarında ortak olarak yapılan su ürünleri avcılığına yönelik denetim ve kontrollerde, usulsüz avlandığı öne sürülen 10 kişiye 1380 sayılı su ürünleri kanununa muhalefet ettiği gerekçesiyle değişik miktarlarda idari para cezası kesildi.
       İl Müdür Yardımcısı Orhan Tat, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Mustafa Bağcı ile il ve ilçe müdürlüğüne bağlı su ürünleri kontrol görevlilerinin de katıldığı denetim ve kontrollerde, gölün muhtelif noktalarında ele geçirilen avlanmada kullanımına bakanlık tarafından yasak getirilen toplam 8 bin metre balıkçı ağına yakılarak imha edilmek üzere el konuldu.
        Denetimlerde, ağlara takılı, canlı olduğu tespit edilen değişik cins balıklar ise göl sularına tekrar salındı. Yetkililer, ticari ve amatör avcıların su ürünleri kanununa uygun olarak av faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin, Beyşehir Gölü’ndeki su ürünlerinin neslinin korunmasında büyük önem arz ettiğini belirterek, ticari ve amatör balıkçılık faaliyetlerinin bundan sonra da hız kesmeden devam edeceğini kaydettiler. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL