ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Balıkçı Belediye

              BEYŞEHİR – Nüfusunun azalması nedeniyle son dönemde hizmet üretmek bir yana personel maaşını bile ödeyemeyen bazı belde belediyeleri zor günler yaşayıp sorunu aşmanın..

Balıkçı Belediye

 

            BEYŞEHİR – Nüfusunun azalması nedeniyle son dönemde hizmet üretmek bir yana personel maaşını bile ödeyemeyen bazı belde belediyeleri zor günler yaşayıp sorunu aşmanın çarelerini ararken, benzer sıkıntılar yaşayan Adaköy Belediyesi çözümü alabalık tesisi kurmakta buldu. Tüm umudunu belde merkezine kurulan alabalık çiftliğine bağlayan Adaköy Belediyesi, alabalık yetiştiriciliğinden elde edeceği gelirle ekonomik sıkıntıları aşmanın hesaplarını yapıyor.

            Adaköy Beldesi’nde Belediye tarafından yaptırılan yılda 12,5 ton kapasiteli alabalık üretme tesisleri faaliyet göstermeye başladı. Her biri 40 metrekarelik olan 11 tane havuzun bulunduğu tesislerde 5 bini yavru, bini anaç olmak üzere toplam 6 bin gökkuşağı cinsi alabalık sulara bırakıldı.

            Adaköy Belde Belediye Başkanı Nihat Ulu, Beyşehir’in 18 beldesi içerisinde en küçük kasabanın 490 nüfuslu Adaköy Beldesi olduğunu hatırlatarak, düşük nüfus nedeniyle İller Bankası gelirinin personel maaşını bile karşılayamaz hale geldiğini belirtti. Adaköy Belediyesi olarak 200 bin lira ön keşifi olan projenin İller Bankası’ndan sağlanan 30 bin liralık kredi ile tamamlandığını da vurgulayan Ulu, kıt imkanlar nedeniyle hem belediye işçilerinin hem de kendisinin çiftliğin yapımında bedenen çalışarak daha az bir maliyetle tesisi bölgenin hizmetine sunduklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL