ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Tapu Takbis Dönemi

        BEYŞEHİR – Beyşehir Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Tapu ve Kadastro Konya Bölge Müdürü Tugay Kaya, Beyşehir Tapu Müdürü Tuncay Ekici, Beyşehir Belediye Başkanı..

Tapu Takbis Dönemi

 

      BEYŞEHİR – Beyşehir Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Tapu ve Kadastro Konya Bölge Müdürü Tugay Kaya, Beyşehir Tapu Müdürü Tuncay Ekici, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı Ak Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, bazı kurum ve kuruşluşların müdür ve amirleri katıldı.
       Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük de sistemin kurulmasıyla tüm gayrimenkullerin kaydının elektronik ortama geçeceğini belirterek, “Bu da ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmasına büyük bir kolaylık sağlayacak. Hizmette hızı artıracak, dolayısıyla kayıt dışılığı ve bilgisizliği ortadan kaldıracak” dedi.       
      Açılış sonrası bir konuşma yapan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tugay Kaya, TAKBİS’in tapu ve kadastro verilerinin bilgisayar ortamına aktarılması olduğu bilgisini verirken, “Bundan sonra da bilgisayarortamında takip edilmesi anlamına gelen bir sistem. Bundan sonra Beyşehir ilçesindeki her türlü tapu işlemi, online olarak bilgisayar ortamında yapılacak ve kayıt altına alınacak. e-devlet şifresine sahip herkes internetten kendisine ait taşınmazları haritası ile birlikte görebilecek. Mart ayı sonunda tüm Tapu Müdürlüklerimiz bu sisteme girecek” dedi.
   Açılışa katılan misafirlere ikramda bulunuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL