ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’e helikopter pisti

               BEYŞEHİR-Beyşehir’e hava ambulanslarının iniş kalkış yapabileceği bir helikopter pisti inşa ediliyor.             Beyşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla gerçekleştirilecek olan pist Öğretmenevi hizmet binasının..

Beyşehir’e helikopter pisti

 

             BEYŞEHİR-Beyşehir’e hava ambulanslarının iniş kalkış yapabileceği bir helikopter pisti inşa ediliyor.

            Beyşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla gerçekleştirilecek olan pist Öğretmenevi hizmet binasının karşısındaki göl kıyısındaki boş alana yapılıyor.

            Çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi veren Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Beyşehir Devlet Hastanesi Başhekimliği’nden gelen talep üzerine böyle bir çalışmayı hayata geçirdiklerini söyledi.

            112 helikopterlerinin halen iniş kalkış ihtiyacına Beyşehir 75’nci Yıl Cumhuriyet Stadyumu’nun cevap verdiğini anımsatan Taşcı, saha zemininin ıslak olması, stadyumun maç veya değişik etkinliklerde kullanılması gibi nedenlerle zaman zaman sıkıntılar yaşanabildiğini belirtti.

            Yaşanan bu sorunlara son vermek ve yeni dönemle beraber hava ambulanslarının gece inişlerine de imkan sağlayabilmek için göl kıyısındaki alana helikopter pisti inşa etmeye karar verdiklerini anlatan Taşcı, şu bilgileri aktardı:

            “Gelecek dönemde yapılacak yeni hastanemizin belki kendi içinde bağımsız bir pisti olacak ama, biz bunu sadece hastane için de düşünmüyoruz. Beyşehir kalkınma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlçemize dışarıdan gelecek hava ambulansı dışındaki helikopterlerin de iniş kalkış yapabileceği bu pist tamamlandığında çevresinin de aydınlatmasını gerçekleştireceğiz. Helikopter pistimiz kısa süre içerisinde hizmete girecek. Helikopterlerin iniş yapacağı ana zemin 25×25 ölçülerinde olacak.  İç kısmında H harfi, dış kısmında ise gece aydınlatmaları olacak. Çalışmalar bittiğinde, modern ve günümüzün ihtiyacı olan güzel bir helikopter pistini Beyşehir’e kazandırmış olacağız.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL