ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Dünya şampiyonasına Beyşehir’de hazırlanıyorlar

  BEYŞEHİR-Türkiye’nin evsahipliğini yapacağı 24 Eylül’de düzenlenecek dünya şampiyonası için artık geriye sayım başlarken, organizasyona katılacak olan özel sporcular bisiklet milli takımı kafilesi çalışmalarını yoğunlaştırdı. Beyşehir İlçesi’nde göl kenarındaki Gençlik..

Dünya şampiyonasına Beyşehir’de hazırlanıyorlar

 

BEYŞEHİR-Türkiye’nin evsahipliğini yapacağı 24 Eylül’de düzenlenecek dünya şampiyonası için artık geriye sayım başlarken, organizasyona katılacak olan özel sporcular bisiklet milli takımı kafilesi çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Beyşehir İlçesi’nde göl kenarındaki Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’nde kampa giren özel sporcular, şampiyonada Türkiye’ye derece getirebilmek için ter döküyor.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Bisiklet Milli Takımı antrenörü Ergun Esenkaya, yaptığı açıklamada, birinci etap kampın sona erdiğini ve kısa bir aranın hemen ardından ikincisinin ise yine Beyşehir’de başlamak suretiyle devam ettiğini belirterek, “28 Temmuz’da başlayan ikinci etap kampımızın ardından son etap bir kampımız daha olacak.”dedi.

21 sporcu ile başlayan çalışmalarda  bu sayının 12’ye kadar gerilediğini belirten Ersankaya, bu sporcularla dünya şampiyonasına katılacaklarını söyledi.

Kampta sporcuları gerek performans, gerekse yetenek düzeyinin artırılabileceği en yükseğine taşıdıklarını vurgulayan Esenkaya, dünya şampiyonasında derece alabileceklerinin ışığını şimdiden görmeye başladıklarını söyledi. Esenkaya, çalışma programları hakkında şu bilgileri aktardı:

“Hazırlıklarımız esnasında düzenlediğimiz yarışlardan birinde dünya şampiyonasındaki 15.57’lik dereceyi, 15.50 ile tamamlayarak madalya alabileceğimizin ışığını gördük. Sporcularımız gün gün öncekine göre daha iyi bir performans sergiliyor. Şu anda kamp çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. İlk kampımız 21 sporcu ile başladı. Ama gerekli seçmeleri yaparak bu sayıyı  12 sporcuya kadar indirdik. Çalışmalarımız günde çift idman yaparak devam ediyor. Sabah ve öğle antrenmanları var. Sabahları genelde uzun antrenmanlar yapıyoruz; mukavemete dayalı. Öğleden sonra ise genelde gezinti ve istirahate dayalı antrenmanlar yapıyoruz. Akşamları ise eğitim olarak tesislerde dersler veriyoruz.”

Özel Sporcular Spor Federasyonu Konya İl Temsilcisi Aysel Akar ise, milli takım antrenörleri ile birlikte takımın başında olduklarını vurgulayarak, “Çalışmalarımız ilk döneme göre daha iyi durumda seyrediyor. 3.kampı da başarıyla tamamlayarak inşallah  dünya şampiyonasında iyi sonuçlar elde edeceğiz.3.Kamp planımızı Konya merkez olarak planlıyoruz.”dedi.

Milli takım yardımcı antrenörü Özlem Arslan ise, milli takım sporcuları ile birebir diyalog içerisinde olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Onların da ilk kampa nazaran bu ikinci kampa, bu spora milli takım ruhuna daha çok adapte olduğunu görüyoruz. ‘Artık ben Türk milli formasını gururla taşıyacağım.Ben şampiyon olacağım’ cümlelerini onlardan duyuyoruz. Bunları duydukça bizler de daha çok motive oluyoruz. Antrenmanlarımız hız kesmeden yoğun bir şekilde devam ediyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL