ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Gözler Beyşehirli tekvandocularımızda

  Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, 23 ülkenin katıldığı oyunlarla ilgili konuşmasında kardeşlik ve barış mesajı verdi.          Konya’da 20-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları’nın açılış..

Gözler Beyşehirli tekvandocularımızda

 

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, 23 ülkenin katıldığı oyunlarla ilgili konuşmasında kardeşlik ve barış mesajı verdi. 

        Konya’da 20-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları’nın açılış töreni Selçuklu Belediyesi Uluslararası Kongre ve Spor Salonu’nda yapıldı. Törene Vali Aydın Nezih Doğan, eşi Hatice Doğan, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile protokol üyeleri, öğrenci velileri ve çocuklar katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bu etkinliklerin, Konya’nın dünya kenti olma
noktasındaki gücünü ispatladığına değindi. 
       Vali Doğan da, Konya’nın eski bir başkent olduğunu vurgulayarak, “Bugün bir çok ülkeden katılımla gerçekleşen programla dünyaya ses vermektir. O ses de barışın ve kardeşliğin sesidir” şeklinde konuştu. 
      Daha sonra programın düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket verildi. Türkiye ile birlikte 23 ülkenin katılımıyla gerçekleşen 2. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları, açılış seremonisi ile başladı.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL