ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Köprü ve Viyadük İhaleleri Yapıldı

  BEYŞEHİR – Ak Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Beyşehir-Konya Karayolu’nun duble yol olması için başlatılan ihalelerin bitmesinden sonra şimdi de yol üzerindeki çalışmalar kapsamında yeni köprü ve viyadük..

Köprü ve Viyadük İhaleleri Yapıldı

 

BEYŞEHİR – Ak Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Beyşehir-Konya Karayolu’nun duble yol olması için başlatılan ihalelerin bitmesinden sonra şimdi de yol üzerindeki çalışmalar kapsamında yeni köprü ve viyadük ihalelerinin Karayolları 3’ncü Bölge Müdürlüğü’nce yapıldığını bildirdi.
           Daha önce Beyşehir-Konya arasındaki 90 kilometrelik karayolunun duble yol olması için başlatılan çalışmaların sona erdiğini açıklayan Huğlu, son olarak yol üzerindeki köprü ve viyadük projelerinin de ihalesinin geçtiğimiz pazartesi günü yapıldığını açıkladı.

Beyşehir-Konya arasındaki karayolunda yapılan son ihale ile birlikte ihale edilmemiş hiçbir projenin kalmadığını söyleyen Ak Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu yaptığı açıklamada, “Konya – Beyşehir yolu üzerinde bulunan Altınapa Baraj Savağı Köprüsü yapımı işi yer tesliminden itibaren 500 (beşyüz), Konya-Beyşehir devlet yolu üzerinde bulunan Altınapa, Çukurağıl ve Küçük Avşar Köprüleri yapımı işi yer tesliminden itibaren 250 (iki yüz elli), Beyşehir-Derebucak – 13. Bölge Hududu (Gembos) yolu üzerinde bulunan DSİ Kanal (Özdere), DSİ Kanal (Derebucak) ve Kocadere Köprüleri yapımı işi ile kilometre: 32+912 ve kilometre: 43+325’lerdeki kutu menfez yapılması işi yer tesliminden itibaren 350 (üç yüz elli) takvim gününde teslim edilecek. Yapılan bu ihaleler ile birlikte Konya-Beyşehir duble yolu projesi çerçevesinde bütün ihaleler gerçekleştirilmiştir. Bununla birlikte Antalya Yolu (Gembos) ile ilgili ihalelerde tamamlandı.” dedi.

Başkan Huğlu son olarak, “Yapılan tüm bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyor, ilçemizin öncelikli konusu olan yollarımızın takipçisi olmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL