ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Nevruz Bayramı Kutlandı

          Kutlamalar, Müdür Yardımcısı Ümit Özduman’ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmayla başladı. Etkinlik çerçevesinde okul müdürü Selçuk Akgül demir dövme geleneğini canlandırırken, yakılan nevruz ateşinin üzerinden öğrenciler sırayla atladı. Etkinlik nedeniyle birbirinden ilginç yarışmalar da..

Nevruz Bayramı Kutlandı

 

        Kutlamalar, Müdür Yardımcısı Ümit Özduman’ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmayla başladı. Etkinlik çerçevesinde okul müdürü Selçuk Akgül demir dövme geleneğini canlandırırken, yakılan nevruz ateşinin üzerinden öğrenciler sırayla atladı. Etkinlik nedeniyle birbirinden ilginç yarışmalar da düzenlendi. En ilgi çeken yarışma ise yoğurt tepsisi içerisinden çeyrek altını bulma yarışması olurken, öğrenciler yarışma sonunda beyaz bir görüntüye büründü. Programın sonunda öğrencilere ve davetlilere pilav ve ayran ikram edildi.
      Beyşehir Lisesi’nde de nevruz nedeniyle yapılan etkinlikte okul müdürü İbrahim Yavaş, günün önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından öğrenciler ve öğretmenleri yakılan nevruz ateşinin üzerinden atlarken, kızgın ateşte ısıtılan demir dövüldü. Etkinlik çerçevesinde öğrencilere kızarmış patates ikram edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL