Arşiv

Sınav Güvenliği Toplantısı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Taşdelen, şube müdürleri, jandarma ve emniyet teşkilatı..

Sınav Güvenliği Toplantısı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Taşdelen, şube müdürleri, jandarma ve emniyet teşkilatı mensupları, okul müdürleri ve idarecileri katıldı.

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Taşdelen, 2.dönem merkezi ortak sınavların 28-29 nisan tarihleri arasında yapılacağını anımsattı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, ortaöğretime geçiş sistemine ilişkin ek tedbirlerin yer aldığı genelgeyi valiliklere gönderdiğini vurgulayan Taşdelen, genelgeye göre, 8.sınıf öğrencilerinin sınavlara sorunsuz, güvenli ve sağlıklı bir şekilde girebilmesini sağlamak amacıyla, alınacak tedbirleri masaya yatırmak amacıyla, sınavda görev yapacak kolluk kuvvetleri mensupları ve okul idarecileri ile bir araya geldiklerini belirtti.

Genelgeyi toplantıda salonda bulunanlara okuyan Taşdelen, bugüne kadar yapılan sınavlarda Beyşehir’de herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını, bundan sonra da  gösterilecek gayretli çalışmalarla karşılaşılmayacağına inandığını, bu konuda üzerine görev düşen herkese güveninin sonsuz olduğunu belirtti.

Bu sene, geçen dönemden farklı olarak sınav merkezleri arasına ilçenin kırsal mahallelerinde yer alan okulların da alındığını vurgulayan Taşdelen, “Geçen dönem sınav merkezi sayımız azdı. 19’dan az aşağı öğrencisi olan sınıflarımızı başka okullarımıza taşımıştık. Bakanlık sınavların öğrencilerin okuduğu okullarda, yerinde yapılmasının daha uygun olacağını, öğrencinin daha sıkıntısız bir sınav atlatacağını düşünündüğü için şimdi her okulda sınav yapılacak. Örneğin Emen Mahallemizde 2 öğrencimiz var. 2 öğrenci için sınav yapağız. Bunun için tüm görevli arkadaşlarımız gerekli hassasiyeti gösterecekler. Bu konuda hiçbir endişem, sıkıntım yok.”dedi.

Bu arada, genelgeye göre, sınava girecek öğrenciler üzerinde kolluk kuvvetleri tarafından herhangi bir arama yapılmayacağı da belirtildi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL