ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Akyürek Hüyük’te

          HÜYÜK – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Hüyük ilçesinin beldelerini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi yöneticileriyle birlikte Hüyük’ün Çamlıca, Selki, İmrenler,..

Akyürek Hüyük’te

          HÜYÜK – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Hüyük ilçesinin beldelerini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi yöneticileriyle birlikte Hüyük’ün Çamlıca, Selki, İmrenler, Köşk, Burunsuz, Mutlu, İlmen, Çavuş, Göçeri ve Kıreli beldelerini ziyaret ederek belde sakinleriyle görüşerek, yeni yasanın belde ve köylere kazanımlarını anlattı. Yeni Büyükşehir Yasası ile artık Büyükşehir’in sorumluluk alanının tüm köyleri, beldeleri ve ilçeleri kapsadığını hatırlatan Başkan Akyürek, belediye bünyesinde oluşturulacak Kırsal Kalkınma Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı ile sebze ve meyve üretimi ile hayvancılığa özel önem vereceklerini söyledi.
           Bölgenin Konya’nın organik tarım ve üretim bölgesi olabileceğini, bu doğrultuda çalışmalar yapacaklarını dile getiren Başkan Akyürek, “Bölgeyle ilgili özel tarımsal kalkınma projesi hazırlıyoruz. Organik tarım, organik üretim, organize tarım ve hayvancılık üniteleri kurulmasıyla ilgili bir proje hazırlıyoruz. Bu da farklı bir vizyon ortaya koyacak. Bu bölgenin Konya’nın tarımsal üretim üssü olması mümkün. Bunun desteklenmesi için gerekeni yapacağız” dedi. Yeni Büyükşehir Yasası’nın uygulamasının en iyi şekilde Konya’da gerçekleşmesi için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, ziyaretleri sırasında belde sakinlerinin sorularını da cevapladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL