ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

MOBESE olsaydı, oğlumun katili bulunurdu

           BEYŞEHİR – Derebucak ilçesine bağlı Çamlık beldesinde oturan 59 yaşındaki Ayşe Öz, Beyşehir’de yaklaşık 2 yıl önce  meydana gelen trafik kazasında kaybettiği oğlu için aylardır..

MOBESE olsaydı, oğlumun katili bulunurdu

           BEYŞEHİR – Derebucak ilçesine bağlı Çamlık beldesinde oturan 59 yaşındaki Ayşe Öz, Beyşehir’de yaklaşık 2 yıl önce  meydana gelen trafik kazasında kaybettiği oğlu için aylardır gözyaşı döküyor. Acılı anne, oğlunun ölümüne sebep olan faili meçhul firari sürücünün bir an önce bulunup yakalanmasını ve adalete teslim edilmesini  istiyor. Sürücünün 23 aydır   bir türlü bulunamadığından yakınan acılı anne, halen firari olan faili ortaya çıkaracak bir görgü tanığı olması halinde ise  5 bin lira vererek ödüllendireceğini açıkladı.

            Beyşehir İlçesi’nde 10  Şubat 2011 tarihinde Ziraat Odası hizmet binası önündeki çevre yolunda 42 BCE 30 plakalı motosiklet seyir halinde iken kontrolden çıkarak devrilmiş, motosikletten  savrulan sürücü Ali Öz’e (35) karayolundan geçen bir otomobil çarparak ölümüne neden olmuştu. Kaza sonrasında otomobilin lastiklerinin üzerinden geçtiği otomobil sürücüsü, yaklaşık 20 metre ileriye fırlayarak yol üzerinde hayatını kaybetmiş, kaçan otomobil sürücüsünü tesbit edebilmek için yol kenarındaki güvenlik kamera görüntüleri incelemeye alınmıştı. Ancak, aradan geçen yaklaşık  23 aya rağmen olayın faili bir türlü bulunup yakalanamadı.

KAZADAN 23 AYLIK SÜRE GEÇTİ AMA…

Kazada hayatını kaybeden motosiklet  sürücüsünün acılı annesi Ayşe Öz, 10 Şubat tarihinde oğlunun ölümünden 2 yıl geçmiş olacağını belirterek, hala olayın failinin bulunamadığını belirtti.
           Öz,  Beyşehir Göl’e  yaptığı açıklamada, kaza günü oğlunun çalıştığı tekstil fabrikasından mesai bitiminde çıktıktan sonra ikamet ettiği TOKİ’deki evine geldiğini, ardından Esentepe Mahallesi’nde eve  bakmak üzere motosikletiyle yola çıktığını belirtti. Seydişehir çevre yolunda seyir halinde iken Ziraat Odası önüne gelindiğinde üzücü hadisenin yaşandığını ifade eden anne Öz, olaya  şahit olan görgü tanıklarının ise çarpan aracın rengi ve modeli ile ilgili değişik ifadeler verdiğini ileri sürdü.
             Oğlunun kazadan önce kendisini takip edenler olduğunu anlattığını bu yüzden olaya kaza ihtimali dışında şüpheyle baktığını da dile getiren anne Öz, “İstediğim oğlumun katilinin ortaya çıkmasıdır. Madem kaza idi niçin kaçtı? Oğlum takiplendiğini söyledi. Bir de olaydan  sonra cep telefonu nasıl ortadan kayboldu? Bu sorulara cevap arıyorum. 2 yıldır bu olayın faili niçin bulunamıyor?” diye sordu.

CUMHURBAŞKANINA MEKTUP YAZDI, MOBESE KAMERA OLMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

              Oğlunun ölümüne neden olan sürücünün bulunması için cumhurbaşkanından da bir mektup yazarak yardım istediğini anlatan Öz, ancak kendisine gelen cevapta Konya Valiliği’ne yönlendirildiğini söyledi. Valiliğin ise konuyu cinayet masası  ekiplerine yönlendirdiğini belirten anne Öz, şunları söyledi: “ Cinayet masası ekipleri, ‘biz bunu bulacağız’ diye söz verdiler. Ama hiçbir sonuca ulaşamadık. Ben cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, siyasilerimize sesleniyorum. Ne olur benim kanayan yaramı durdurun. Sonuna kadar bu işin peşine bırakmayacağım, bu konudaki mücadelemi sürdüreceğim.” Başbakana da seslenen anne Öz, Beyşehir’de MOBESE kamera sistemi olması halinde bu olayın çok çabuk çözüleceğine inandığını da belirterek, “Beyşehir’in bir MOBESE kamerası yok. Eğer bir kamera olsaydı, benim oğlumun katili bulunurdu. Biz yandık, başkaları yanmasın. Bu kameralar bir an evvel takılsın” dedi.
             9 yıl önce de Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşanan bir trafik kazasına, o tarihte 23 yaşında olan  bir başka oğlunu da kurban verdiğini vurgulayan anne Öz, ancak oğlunun ölümüne neden olan sürücünün kaçmadığı nı ve cenazelerine kadar katılmaları nedeniyle kendilerinden davacı olmadıklarını anımsattı.  Beyşehir’deki kazada, olay sonrası oğlunun ölümüne neden olan sürücünün de kaçmaması halinde kendisinden davacı olmayabileceklerini vurgulayan Öz, “4’ü erkek 8 çocuğum var. İkisini trafik kazasında kaybettim. Bu da kaçmasaydı, anlatsaydı, dalgın olabilir, cenazesi olabilir, bir yere yetişecek olabilir, insanlık halidir anlatsaydı, bundan da davacı olmazdık. Oğlumun ölümüyle 3 şu an 3 yaşına giren kızı da yetim kaldı.”diye konuştu.

OLAYI AYDINLATACAK TANIK VARSA 5 BİN LİRA ÖDÜL VERECEK…

             Anne Öz, kazayı görebilecek gizli bir başka tanık olabileceğini de düşündüğünü dile getirerek,şunları kaydetti:  “Eğer böyle bir tanık varsa, görmüşse çekinip  söyleyemiyorsa, bize değil gitsin Emniyete bilgi versin. Böyle bir gizli tanık varsa onu 5 bin lira para ödülü ile ödüllendireceğim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL